Все про ремонт своїми силами або за допомогою спеціалістів.
Практична інформація щодо ремонту.
Жалюзі за своєю функціональною конструкцією бувають горизонтальними або вертикальними.
Зміст розділу:
===============
Горизонтальні жалюзі.
Горизонтальні алюмінієві жалюзі - найдоступніший і найпоширеніший тип жалюзі на ринку сонцезахисних систем. Ідеальне рішення для кухні, великих за площею балконів, господарських приміщень. У зв'язку з низькою вартістю часто такі жалюзі не ремонтують, а просто змінюють на нові або вибирають інше рішення щодо захисту від світла. Якщо ж заміна не передбачається, то, провівши нескладний ремонт, можна практично повністю відновити початкову функціональність горизонтальних жалюзі.
Нижче будуть розглянуті основні несправності та способи їх усунення.
В першу чергу виходять з ладу гачки - пластиковий передавальний вузол, що служить для з'єднання тростини, що управляє, з поворотним механізмом. При їхній поломці необхідно замінити гачок на новий. Придбати таку можна в будь-яких спеціалізованих магазинах або зателефонувавши за вказаними на цьому сайті телефонами.
Встановити гачок можна самостійно або скористатися послугою спеціаліста. Процедура заміни такого гачка показана нами у цьому відеоуроку.
Інші відеоуроки дивиться на цій вкладці нашого сайту.
Рідше трапляється поломка керуючої тростини. Її можна замінювати, якщо жалюзі не високі. Достатньо тільки зняти наконечник з уламка тростини і перевстановити його на частину, що залишилася. Якщо ж тростина спочатку була довжиною метр і більше, її також можна замовити, обов'язково уточнивши її розміри при замовленні.
Часта причина поломки жалюзі - стирання ниток управління. Це притаманно жалюзі великої площі. І, на жаль, це неминуче. Чим більший розмір виробу, тим швидше перетруться нитки. Але не слід сумувати і викидати ваші жалюзі на сміття. Будь-який фахівець зможе у найкоротші терміни поміняти нитку на нову. Змінюються не тільки шнури, але і так звані драбинки, на яких розташовуються смужки-ламелі жалюзі.
Перепрошивка ниток управління відбувається у тому місці, де жалюзі встановлені займає середніх розмірів полотна трохи більше 30-40 хвилин. Заміна ниток можлива не тільки для горизонтальних, але й для інших типів жалюзі та рулонних штор, про що буде розказано у відповідних розділах.
Наступний вузол, який часто вимагає заміни, є блоком нижньої фіксації. Полотно жалюзі фіксується до площини віконної стулки для запобігання небажаному руху протягу, що виникає внаслідок, та для фіксації жалюзі при відкриванні стулки вікна у режим провітрювання.
Існує безліч типів кріплення жалюзі до стулок вікна. Здебільшого це пластикові елементи конструкції. Рідше – залізні, магнітні. Пластикові елементи змінюються на нові, як і гачки.
Для мансардних вікон горизонтальні жалюзі виготовляються з фіксацією на тросі. У корпусі карниза встановлюються пружини, трос проходить крізь карниз і всі ламелі в самий низ, де фіксується "г"-подібними кронштейнами до стулки вікна. При такому типі жалюзі найчастіше спостерігається зменшення натягу тросика, або може вийти з фіксуючих пазів. Несправність усувається заміною блоків фіксації або кронштейнів.
Також на нижній планці знаходиться заглушка для ниток управління та драбинок. При неправильній експлуатації жалюзі внаслідок посиленого впливу на нитку цей елемент може вийти з ладу. Нитка обірветься і виникне перекіс полотна. Для відновлення нормальної роботи жалюзі заглушку потрібно замінити на нову.
Переходимо до верхньої частини жалюзі. На карнизі знаходиться основний механізм керування роботою жалюзі.
Він зазвичай укладений у прозорий корпус і складається з двох частин блоку черв'яної передачі обертання тростини і блоку фіксації нитки управління.
Обидва блоки можуть бути пошкоджені фізично. Може тріснути корпус, або внаслідок дії різних температур порушиться гнучкість роботи "черв'яка". У такому разі блоки вимагають заміни на нові.
На фото бачимо, як влаштовані ці блоки і як крізь них йдуть нитки керування. Для фіксації останніх служить бронзовий валик, який затискає нитку, фіксуючи полотно жалюзі у будь-якому положенні.
Якщо нитка набрякла, що іноді відбувається через часті намокання, то відстані між бронзовим і пластиковим валиками в блоці ниток стає недостатньо для вільного проходження ниток. Нитки блокуються. Жалюзі неможливо опустити чи підняти. У цьому випадку необхідно замінити нитку.
Лісеня кріпиться до карниза в поворотному блоці, який фіксує її спеціальними металевими язичками. У разі виникнення неполадок у цьому блоці бажано викликати спеціаліста, оскільки самостійне втручання у роботу цього блоку може обмежити роботу жалюзі (ламелі не зможуть повертатися).
Жалюзі кріпляться до вікон (або на стіну) в основному на кронштейнах.
Розглянемо фотографію нижче з кріпленням. 1, 3 типи кронштейнів використовуються для кріплення малих за площею полотен. 2-й тип називається "твіст", найбільш прийнятний з усіх типів, тому що краще тримає карниз, проте може бути згодом вийти з ладу через поломку деталей, що обертаються. 4-й тип найпростіший і найбезпечніший, підходить для виробів будь-якої площі. Всі типи кронштейнів дозволяють кріпити жалюзі як на вертикальні, так і горизонтальні поверхні.
Кріплення на металопластикові вікна проводиться свердлінням отворів діаметром 2 мм та закріпленням кронштейнів до площини вікна шурупами завдовжки 9 мм, що виключає порушення герметичності будь-яких вікон. (Просвердлюється лише одна крайня стінка віконного профілю).
На фото нижче видно пристрій кріплення жалюзі на кронштейни типу "твіст".
Язички кроштейна захоплюють вигнутий у верхній частині профіль жалюзі карнизу і притискають його до корпусу кронштейна. Таким чином, встановлюється міцний контакт, жалюзі фіксуються досить жорстко.
Горизонтальні жалюзі бувають алюмінієві, дерев'яні, бамбукові та пластикові. Ламелі алюмінієвих при механічних навантаженнях зазвичай гнуться із збереженням початкової форми. Але пластикові або дерев'яні можуть зламатися.
Замінити ламелі на нові можна, але тільки їх колір буде відмінним від старих, тому що зазвичай жалюзі вицвітають. Цей момент слід враховувати під час ремонту.
При замовленні нових жалюзі горизонтального типу широка різноманітність кольорів ламелей, запропонованих нами, дозволить задовольнити будь-яку фантазію та забезпечить найбільш прийнятний для Вас результат.
===============
Вертикальні жалюзі.
Вертикальні жалюзі бувають тканинними, пластиковими, і рідше поширеними мотузковими та тюлевими. Тканинні або як їх часто називають - офісні, жалюзі дозволяють недорого вирішити проблему світлорегулювання в будь-яких сучасних приміщеннях. Внаслідок їх широкого поширення саме про них йтиметься докладна мова, але й іншим типам жалюзі теж буде приділено увагу.
Розповімо спочатку про найпростіше. Тканина жалюзі, якщо вона з часом вицвітає, або згинається (від дії перепадів температур), може бути легко замінена на нову. При замовленні достатньо вказати ширину та кількість смужок, так званих ламелей, та загальну висоту виробу. Ширина може бути 89 та 127 мм. Це потрібно також враховувати при заміні ланцюжка, що зв'язує ламелі внизу жалюзі та грузиків, що служать для обтяження та натягу ламелей.
Вантажі, як і ланцюжок, можуть бути легко замінені на нові. (Уточніть лише їх розмір – 89 мм або 127 мм). Якщо Вам потрібно поміняти тканину, то зазвичай вона укомплектовується новими грузиками і ланцюжком. Але можна змінити лише одну тканину. Це обговорюється під час оформлення замовлення.
Буває, що під час переїзду чи після ремонту з'ясовується, що висота жалюзі не підходить під новий отвор. І потрібне підрізування ламелів. Ми здійснюємо будь-яку підрізку за висотою будь-яких типів жалюзі.
Іноді згодом трапляється пересихання ниток або волосіні, якими прошиті ламелі. Грузики випадають з кишеньок, а плічка більше не можуть тримати тканину і вона падає. У результаті потрібна перепрошивка всіх ламелей. Наші швачки та майстри швидко та якісно відновлять початковий вид жалюзі і вони прослужать Вам ще багато років!
Тканина вертикальних жалюзі рухається вздовж карниза на елементах, що називаються візками. При поломці навіть одного візка його заміна вимагає розбирання всього механізму карниза. Тому такий ремонт необхідно надати кваліфікованому спеціалісту. Заміна будь-якого елемента механізму зазвичай проводиться на місці, для цього не потрібно везти карниз у цех збирання.
Візки всередині карниза з'єднуються між собою пластиковими смужками, які називають дистанціями. Вони також можуть луснути або вигнутись і, як і візки, вимагають розбирання всього механізму.
Рух візків уздовж карниза здійснюється шнуром керування. Як і в горизонтальних жалюзі, цей шнур згодом може обірватись. Заміна його проводиться майстром дома. Зазвичай це займає трохи більше 30 хвилин.
Поворот ламелів на вертикальних жалюзі здійснюється ланцюжком, що проходить через поворотний механізм у торці карнизу. Ланцюжок практично ніколи не рветься. Зрідка розсипаються пластикові ланки ланцюжка, і він перестає правильно працювати, прокручується чи застряє всередині механізму управління. Якщо це сталося, її можна легко замінити на нову із пластиковими або металевими ланками.
Часто буває, що ламелі рухаються, але не повертаються, поломка може бути в блоці механізму, зламалися шестерні або дрібні деталі керування. Щоб усунути несправність, потрібний також виклик майстра з ремонту.
У пластикових вертикальних жалюзі можуть впасти ламелі, зазвичай через поломку верхньої частини самої ламелі. У такому разі її потрібно замінити на нову. Ще може зупинитися механізм управління всередині карниза. Ремонт останнього аналогічний такому ж ремонту для звичайних тканинних вертикальні жалюзі.
Тюльові та мотузкові вертикальні жалюзі влаштовані як і звичайні тканинні. Тільки у мотузяних ламелі не зі звичайної суцільної смужки тканини, а з безлічі тонких мотузок. Тюльові схожі на звичайні тюльові штори, вони рухаються разом із напівпрозорими пластиковими ламелями. Поломка може бути лише у механізмі управління. Ремонт аналогічний звичайним тканинним жалюзі.
Зазначимо, що, як і для горизонтальних, вертикальні жалюзі представлені у великій кольоровій гамі. Матеріал ламелей буває не лише різних кольорів, а й різної щільності та прозорості. При замовленні нового виробу ми легко зможемо підібрати необхідний Вам відтінок, що відповідає загальному дизайну приміщення.
===============
Догляд та чищення жалюзі.
Жалюзі дуже швидко збирають пил, тому їх необхідно регулярно (не рідше 2-3 разів на рік) чистити.
Горизонтальні жалюзі можна протирати спеціальними щітками.
Але зазвичай їх миють у ванній або під струменем душа. Після миття ще вологими їх слід повісити назад на вікно і, роз'єднавши ламелі, акуратно протерти серветками або рушниками, що вологовбирають. Бажано чистку проводити в сонячну погоду, щоб жалюзі швидше висохли.
Пластикові горизонтальні жалюзі більш тендітні, ніж звичайні металеві. Тому при чищенні слід дотримуватися обережності, інакше ламелі можуть поламатися. У такому випадку доведеться міняти весь виріб. Окремо ламелі для таких жалюзі ніхто не змінює та не ремонтує.
Вертикальні жалюзі можна прати. (крім тих, що виготовлені з бамбукових або лляних волокон). Для цього їх потрібно зняти з візків (гачків), вийняти ланцюжок та грузики, згорнути в рулон та замочити у мильній воді. Плями можна обробити неагресивними засобами для виведення плям.
Тканина повинна відкиснути кілька годин, після чого жалюзі промивають під водою і вішають на карниз. Якщо відразу ж вставити грузики, ламелі швидше висохнуть і не скручуватимуться. Дуже важливо - не згинати тканину, тому що на місці вигину залишиться слід.
Також у нас можна відремонтувати рулонні штори різних типів та протимоскитні сітки.
===============
Телефонуйте! Ми будемо раді допомогти Вам)
Телефони для консультації та виклику майстра (клікабельно):
(067) 167-11-30
(066) 770-43-94
(093) 003-25-13
Підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах:
(без вихідних)
zakaz@jaluzi.od.ua