Все про ремонт своїми силами або за допомогою спеціалістів.
Практична інформація щодо ремонту.
Даний розділ сайту розглядає ремонт звичайних рулонних штор, штор "день-ніч", римських, австрійських та японських штор.
Зміст розділу:
===============
Звичайні рулонні штори.
Рулонні штори бувають відкритого та закритого типів, і складаються з валу, який кріпиться з боків до стіни на кронштейнах, механізму, що дозволяє керувати рухом штори вгору-вниз та полотна тканини. У закритих рулонних шторах є ще короб, всередині якого міститься вал і тканина, і вертикальні напрямні з алюмінію.
В експлуатації такі штори невибагливі та прослужать досить довго при акуратному їх використанні.
Однак згодом не виключені деякі поломки. Це стосується насамперед механізму рулонної штори, який буває кількох видів.
Якщо з якихось причин рулонна штора зупинилася і перестала рухатися, не намагайтеся її сильно тягнути за шнур. Радимо вам викликати спеціаліста для усунення поломки. Проте деякий дрібний ремонт можна провести власними силами.
Виявляється, що полотно штори у відкритому стані не опускається. Нижня планка, де затиснутий кінець штори, може застрягти між валом та стулкою вікна. У такому разі її достатньо підштовхнути акуратно вниз, щоб звільнилася планка. Якщо у вас штора закритого типу, дістатися до планки зверху неможливо без демонтажу короба. Тут потрібна допомога майстра.
Не бажано без наявності спеціальних інструментів та знань самостійно розбирати механізм рулонної штори.
Якщо є механічна поломка будь-яких пластикових або металевих частин штори, їх потрібно замінити на нові. Поломка штор відкритого типу, що найчастіше зустрічається, - механічне пошкодження кронштейнів, до яких кріпиться вал. Зазвичай це відбувається внаслідок недбалої експлуатації. Просто кажучи, при сильному відкритті стулка вікна стосується сусідньої штори, розташованої на глухій стулці і далі, при збільшенні тиску на штору, через проникнення або неуважності, впирається в кронштейн, згинаючи і ламаючи його. Слід бути обережним – штора може впасти, тканина пам'ятається та втратить свою форму. Кронштейни потрібно замінити.
Щоб мінімізувати такі поломки спочатку при монтажі слід встановлювати штори з металевими кронштейнами. Або відремонтувати штору, переклеївши полотно на міцніший вал, який тримають металеві потужні кронштейни.
Ще можна встановити на вікно маловідому у нас фіксатор-гребінку, яка запобіжить надто сильному відкриванню вікна під час протягів. Такі гребінки можна придбати у нас, зайдіть у розділ сайту "Акції". Вони надійно фіксують вікна та двері та цілком доступні за цінами.
Полотно тканини штор фіксується до стулок вікна так само, як і в горизонтальних жалюзі. Це можуть бути спеціальні пластикові затискачі, або магніти, або фіксація на волосіні або тросику.
Виникнення неполадок у роботі фіксації та їх усунення аналогічні тим, що зустрічаються для горизонтальних жалюзі, і здійснюються фахівцем прямо на місці, у поодиноких випадках з демонтажем усієї штори.
При тривалій роботі тканина деяких рулонних штор може бути замінена новою. Заміна зазвичай здійснюється у спеціальних цехах зі збирання штор і відбувається за один робочий день. Для заміни потрібно викликати нашого фахівця, який якісно здійснить демонтаж старої та заміну штори на нову.
Встановлення нових штор вимагає певних навичок, тому краще її надати майстру, здійснивши виклик останнього за телефонами, наведеними нижче на нашому сайті.
===============
Штори "день-ніч".
Ці штори відрізняються від звичайних, насамперед, особливою структурою полотна, в якому напівпрозорі смуги змінюються на непрозорі. Два полотна тканини під час руху повністю перекривають світловий потік або, накладаючись один на одного, утворюють щілини для світла.
Таку штору можна використовувати в режимі "день-ніч", або, за бажання, повністю підняти вгору.
Зазначимо, що з-за більш тонкої структури напівпрозорих смужок полотна цих штор, до їх експлуатації потрібно ставитися більш уважно, тому що інакше можна пошкодити тканину. Жодні отвори в такій тканині не зашиваються, тому що шви перешкоджатимуть ідеальному намотуванню тканини на вал, при підйомі відбуватиметься перекіс штори.
Також виключено попадання будь-яких сторонніх предметів на тканину або в простір між тканинами. Це слід врахувати насамперед за наявності комах у приміщенні, які можуть потрапити між тканинами та порушити роботу штори.
===============
Штори римські, австрийські, японські.
Римські штори відрізняються від рулонних способом складання тканини під час підйому її вгору. У тканину прошиваються стрижні, розташовані горизонтально, до них кріпляться кільця і під час підйому вона збирається "гармошкою".
Звернемо увагу, що при підйомі штори повністю звільнити світловий проріз вікна неможливо, зазвичай вгорі залишається простір шириною від 10 і більше см. Якщо ж римські штори кріплять вікна, то необхідно враховувати цю особливість, щоб проріз відкривався повністю та штора не заважала відкриванню стулок вікон.
Остаточний монтаж бажано надати спеціалістам, яких можна викликати за телефонами, вказаними на сайті.
Ремонт таких штор найчастіше зводиться до заміни кілець та елементів керування. Залежно від типу механізму (відкритий або закритий) це можуть бути тонкі стрічки або шнури. Не слід замінювати нитки самостійно, оскільки їх установка вимагає спеціальних знань пристрою механізмів штори.
Якщо ж у вас зламалися якісь деталі механізму, представленого на фото нижче, краще замінити карниз на новий, іншого типу. Так як ці карнизи виходять з продажу, і комплектуючі до них важко знайти.
Наразі поширені два типи карнизів для римських штор. У шторах із закритим типом карниза (його ще іноді називають система "куліс") механізм повністю поміщається всередину алюмінієвого профілю.
Такі штори більш надійні та ремонтно-придатні, ніж вироби з відкритим типом механізму. Але останні, через свою простоту виграють у ціні й найпоширеніші над ринком. Вони виконані на основі карнизу для горизонтальних жалюзі.
Іноді внаслідок механічної поломки необхідно замінити механізм намотування нитки. У цьому випадку виконують повне розбирання механізму штори, із заміною елементів, що вийшли з ладу.
На відміну від рулонних штор, у римських тканинах зняти досить легко. Вона кріпиться на липучці до корпусу карнизу. Цю тканину, на противагу рулонним, навіть можна прати, але в "щадному" режимі. Для цього із штори виймаються металеві прути та нижня планка, шнури розв'язуються та штора знімається з карниза.
Австрійські штори з функціонального пристрою майже ідентичні римським. Відрізняються лише тим, що тканина в них не прошита горизонтальними стрижнями і піднімається не "гармошкою", а "хвилями". Догляд та ремонт цих типів штор аналогічний римським.
Японські штори - це набір двох, трьох і більш прямокутних відрізів тканини, які збираються одна вздовж іншої і розсуваються в сторони типу плоскої ширми. Поломка цих штор зазвичай знаходиться у вузлі механізму.
Наші майстри швидко відрегулюють або замінять несправні елементи.
Крім ремонту у нас ви можете зробити замовлення нових штор. Як і всі вищезгадані типи штор, встановлення римських штор бажано надати кваліфікованим фахівцям, які підберуть оптимальний тип штори та нададуть широкий вибір кольорів та структур тканин.
===============
Догляд за шторами.
Рекомендації щодо догляду та чищення рулонних та римських штор.
Штори зазвичай чистять "сухим" способом від пилу, не знімаючи, за допомогою будь-яких віничків, пензликів для меблів та очищення, наприклад, статуеток. При проведенні миття вікон, капітального прибирання кімнати або приготуванні їжі на кухні, коли штори можуть бути забруднені, бажано полотно тканини підняти вгору. Якщо ж з якихось причин все-таки з'явилися плями, штору можна почистити м'якою губкою, використовувати Ph нейтральні розчини, порошки, миючі засоби, або засоби для виведення плям на натуральній основі. Не можна терти тканину. Після очищення миючий засіб змивають та сушать штору у відкритому вигляді.
Штори зі спеціальної тканини "Аква" та подібні, завдяки своїм водовідштовхувальним властивостям, не бояться регулярного миття та найкращим чином підійдуть для встановлення у ванних кімнатах та басейнах.
Також у нас можна відремонтувати жалюзі різних типів та протимоскитні сітки.
===============
Телефонуйте! Ми будемо раді допомогти Вам)
Телефони для консультації та виклику майстра (клікабельно):
(067) 167-11-30
(066) 770-43-94
(093) 003-25-13
Підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах:
(без вихідних)
zakaz@jaluzi.od.ua